Nordic Walking Minikurzy 2017

Víte co je nordic walking? Nordic walking  je pohybová aktivita resp. sport, jenž našel své uplatnění nejen jako doplňková mimosezónní tréninková metoda ve vrcholovém sportu, ale i v rámci fyzioterapeutické péče (tzv. terénních terapii) v lázeňských a zdravotnických zařízeních, kde je zdůrazňován léčebný charakter.

  • patří mezi účinné, ale současně šetrné formy zlepšování fyzické kondice a zdravotního stavu nejen u seniorů a lidí se zdravotním oslabením. Při správném provádění zaměstnává harmonicky až 90% pohybového aparátu, což kromě plavání není u žádného jiného sportu.
  • NW má charakter nesoutěžního sportu se společenským podtextem, umožňuje setkávání jedinců, kteří by se u jiné sportovní aktivity tak intenzivně nepotkávali, umožňuje společně sportovat celým rodinám od malých dětí až po seniory
  • jedná se o nový rychle se rozvíjející sport, podporovaný zdravotnickou veřejností, který blahodárně působí na snižování nadváhy, na kardiovaskulární systém, pomáhá stimulovat vertebrogenní problémy (posilování svalstva v oblasti páteře), formování postavy a má celkové rehabilitační účinky.  Současně se jedná o jeden z nejméně finančně náročných sportů pro široké vrstvy a věkové skupiny. 

Tak pojdťe s námi a našimi certifikovanými instruktory si nordic walking ZDARMA vyzkoušet – je to pro nás všechny velká VÝZVA!!

NORDIC WALKING - víc než chůze s holemi. Nordic je akce, zdraví, krása, radost, přátelství, svoboda pohybu. Vezměte Nordic walking hole, přidejte správnou techniku a louky, lesy, pole, parky, pláže, silničky, uličky, cesty a stezky budou celý rok vaše tělocvična. Vyberte si ze 13 krásných lokalit v  Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Vyzkoušejte, zda je Nordic pro vás to pravé.

Na minikurzy Nordic Walking zdarma Vás zve SK Outdoor, Český klub Nordic Walking  a naši instruktoři.